Početna / Sport / Nogomet, / Nogometaši Slatine iz Bašigovaca drugu godinu za redom osvojili Kup općine Živinice

Nogometni klub Slatina iz Bašigovaca odbranila je Kup općine Živinice osvojen prošle godine. Nakon finala protiv Metalca i ubjedljive pobjede od 6:0 pehar je ponovo u rukama, ovoga puta kapitena Slatine Almira Umihanića. Ispred općine Živinice nogometašima Slatine pehar je uručio mr.Said Čerkezović.35701548_10155494327995108_5226628805824610304_n

Pehar zaslužuju i fudbaleri Metalca koji su imali uspješnu sezonu i na kraju prvenstva uspjeli su se plasirati u Drugu ligu TK, gdje sa velikim uspjehom nastupa i Slatina. Pehar Metalcu uručio je predsjednik Nogometnog saveza općine Živinice Ćazim Omić.

Golove na finalnoj utakmici za Slatinu su postigli Eldin Krbuljić 2, Amer Selimović 1, Fadil Turković 2 i Almir Umihanić jedan i to sa oko 50 metara, kada je uspio lobovati istrčalog golmana Metalca.

Predsjednik NK Slatine Ismet Hodžić zadovoljan je novim trijumfom svoje ekipe:

– „U prvenstvu smo osvojili četvrto mjesto, a koliko vrijedimo najbolje govori rezultat iz finalnog susreta, kada smo uspjeli odbraniti naslov iz prošle godine, tako da smo dva puta uzastopno osvojili Kup općine Živincie”.4fa

Trener Slatine Nevres Mešanović, inače profesor tjelesnog odgoja i sporta čestitao je uspjeh svojim fudbalerima:

– „Imali smo nekoliko teških utakmica, ali smo ipak uspjeli stići do pehara, što je za nas veliki uspjeh.Uspjeli smo pobijediti Rijeku 4:1 i takođe smo u finalu ostvarili visoku pobjedu protiv jakog Metalca koji je uspio plasirati se u Drugu ligu TK, tako da ćemo zajedno od iduće sezone takmičiti se u istoj ligi”.

/Š.G./

Check Also

IMG-5e7a6826b419ee576e9500cf0387273d-V

SIK „TUZLA“: na otvorenom prvenstvu u Zenici potvrdili status najbolje ekipe u BiH

Veliki uspjeh ostvarili su u Zenici strijelaci Streljačkog invalidskog Kluba „Tuzla“, na Otvorenom Prvenstvu Bosne ...